Ogłoszenia parafialne – 31 Marzec 2024

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samymi, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Zbawiciela będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach życia oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
    • Msze Święte dzisiaj o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030, 1200. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny: Msze Święte w niedzielnym porządku. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby uczelni katolickich, KUL i WSD w Legnicy.
  3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  4. W czwartek przypada pierwszy czwartek kwietnia. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa od godz. 1730.
  5. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 1700.
  6. W sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
  7. Odwiedziny chorych w tym tygodniu, w pierwszy piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej.
  8. Bóg zapłać wszystkim, zaangażowanym w przygotowania liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Służbie Liturgicznej, Szafarzom Najświętszej Eucharystii, Pani kościelnej, Panu Organiście, oraz rodzinom, które sprzątały i stroiły kościół, przygotowały Ołtarz Adoracji i Grób Pański. Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawidowa i Młodzieżowej Drużynie Straży dziękujemy za czuwanie przy Grobie Pańskim w piątek i sobotę. Osobne podziękowanie dla Pani Czesławy Rokickiej, właścicieli baru „Bistro” oraz rodzinie Lipnickich i Hutniczak i wielu innym, za wsparcie plebanii przed świętami. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
  9. W intencji ofiarodawców na kwiaty Bożego Grobu, zostanie odprawiona Msza św. w Środę Wielkanocną o godz. 800.
  10. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
    • W przyszłą niedzielę także, o godz. 1500 - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
  12. Zachęcamy do czytania świątecznej prasy katolickiej, jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Niedziela Zmartwychwstania 31 Marzec 2024
8:00 † Antoni † Grzegorz – Pilichiewicz
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Januszkiewicz
10:30 † Mirosław Kasiński † Helena † Michał – Woźniak  †† Zmarli z rodziny
12:00 † Józef Płochocki 16 rocz. śm. † Krystyna Płochocka †† Zmarli z rodziny

Poniedziałek Wielkanocny 1 Kwiecień 2024
8:00 † Stanisław Kuczma 37 rocz. śm. † Maria Kuczma
9:15 Msza Święta w Miedzianej  Rez. Hołuj
10:30 † Lidia Moroz z racji imienin oraz † Stanisława(k) Moroz i ich †† Zmarli Rodzice
12:00 † Franciszek † Zofia † Zygmunt † Anna † Jerzy  †† Zmarli z rodziny
18:00 † Roman † Emilia - Kosińscy

Wtorek 2 Kwiecień 2024
8:00 † Jan Starzycki – od brata Stanisława z rodziną
18:00 † Stanisława(k) † Feliks – Polowy † Teresa † Zenon – Chrul

Środa 3 Kwiecień 2024
8:00 W intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu
1800 † Danuta Senetra 28 rocz. śm. † Małgorzata Grabowska 23 rocz. śm. † Władysław † Kazimiera † Czesław † Maria † Kazimierz

Czwartek 4 Kwiecień 2024
8:00 † Maria † Józef – Pawłowscy † Józef † Stanisława(k) † Bronisław – Konachowicz † Maria † Władysław – Konachowicz
18:00 † Jan Dymitko † Janina † Antoni  - Gudewicz

Piątek 5 Kwiecień 2024
8:00 † Julian Ciereszko    †† Zmarli z rodziny
18:00 † Bronisława(k) † Stanisława(k) † Antoni † Marek † Wojciech † Roman † Jerzy

Sobota 6 Kwiecień 2024
8:00 † Maria † Tomasz Sablińscy † Wanda † Wiktor Ładyko † Jerzy Wilk
18:00 † Alicja Bartnik 7 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice † Kazimiera(k) † Eugeniusz - Bartnik

Niedziela 7 Kwiecień 2024
8:00 † Stanisława(k) Sikorska z prośbą o dar nieba - od dzieci z rodzinami
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Rez. Mazur
10:30 † Zofia † Bolesław – Hutniczak † Anna † Franciszka(k) † Kazimierz- Kulik †† Zmarli z rodziny
12:00 † Zofia Kuźmicka 10 rocz. śm. † Stanisław †† Zmarli z rodziny
18:00 † Aleksander Miszkiewicz 23 rocz. śm. † Albina Miszkiewicz 35 rocz. Sm.