Ogłoszenia parafialne – 5 Maj 2019

 1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Jest to także I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na maj: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.
 2. We wtorek święto św. Filipa i św. Jakuba, Apostołów, a w środę uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
 3. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św. w tym tygodniu w czwartek 9 maja o godz. 1600. W sobotę spotkanie indywidualne wraz rodzicami w Kancelarii Parafialnej od godz. 1000.
 4. W przyszłą IV Niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. To także II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczmy na prace remontowe naszej świątyni. W tym dniu swoje święto będą miały pielęgniarki, za które będziemy się modlić.
 5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych codziennie o godz. 1730. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach na terenie parafii oraz w domach.
 6. Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pod tytułem „The Beatles – Muzyczna podróż w przeszłość”. W programie muzyka kultowego zespołu The Beatles w barokowych aranżacjach w wykonaniu Orkiestry Klassik Modern. Koncert odbędzie się 12 maja o godz. 1500 w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.
 7. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów polecamy w modlitwie i wypraszamy dary Ducha Świętego.
 8. Zbiórka i wspólny grill dla ministrantów z Zawidowa i Miedzianej w sobotę o godz. 1830.
 9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom za obecność na Sumie Odpustowej ku czci św. Józefa i na Festynie Parafialnym. Dziękujmy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Dziękujmy sponsorom: wszystkim przedsiębiorcom i osobom prywatnym, ofiarodawcom produktów gastronomicznych (właścicielom restauracji Biesiada, Olimpia i sklepu Chatka) i fantów na nagrody, szczególnie poligrafii państwa Duma. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i PUK Zawidów za wypożyczenie ławek, stolików, śmietników i namiotu. Dziękujemy mieszkańcom z Miedzianej za przybycie, użyczenie i rozstawienie ogromnego namiotu. Dziękujemy zespołowi „Jarzębiny” za występ na żywo. Dziękujemy panu organiście za prowadzenie festynu. Dziękujmy Parafialnemu Klubowi Sportowemu Józek za organizacje zabaw i konkursów. Dziękujmy strażakom. Serdecznie dziękujmy Paniom z zespołu Caritas za przygotowanie domu katechetycznego i przygotowanie posiłków dla księży. Dziękujmy Panu Markowi Hutniczakowi za skoszenie trawy na całym terenie przykościelnym. Dziękujemy Służbie Liturgicznej i młodzieży. Dziękujmy Radzie Parafialnej. Zebrano podczas festynu łącznie 6.172 zł, które przeznaczymy na naprawę poszycia dachowego na kościele w Miedzianej.
 10. Są do nabycia książki o ks. Antonim Dujloviću w cenie 20 zł. Dochód przeznaczony na proces beatyfikacyjny. Jest także książka „Dzieje Polaków w Bośni 1895 – 1946”.
 11. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 6 Maj 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Elżbiety Wójcik z okazji 60 rocznicy urodzin
18:00 † Stanisław Sowala – 5 Greg.

Wtorek 7 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala – 6 Greg.
18:00 † Cecylia Komicz – 19 r.śm. † Tadeusz † Janina

Środa 8 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala – 7 Greg.
18:00 † Ks. Stanisław Gawlik – od Różańca

Czwartek 9 Maj 2019
8:00 † Ariel Szychowski – intencja od uczestników pogrzebu
18:00
1) Stanisława (k) † Jarosław Legaczyńscy
2) † Stanisław Sowala – 8 Greg.

Piątek 10 Maj 2019
8:00    
18:00
1) † Józef Dziedzic - 22 r.śm. † Beata Borowska
2) † Stanisław Sowala – 9 Greg.
    
Sobota 11 Maj 2019
8:00    
18:00
1) †† rodzice † Marianna † Stanisław Kupis † Józefa (k) † Wojciech Goleń
2) † Stanisław Sowala – 10 Greg.

IV Niedziela Wielkanocna 12 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala - 11 Greg.
10:30 † Albina Miszkiewicz – 30 r.śm. † Helena † Krystyna Miszkiewicz
12:00 † Józef Mikułko – 16 r.śm. † Anna Mikułko
18:00 † Maria Miksza – 1 r.śm. †† z rodziny Uss i Miksza