Ogłoszenia parafialne – 26 Maj 2019

 1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocy. W naszej Parafii przeżywamy I Komunię Świętą o godz. 10:00. Otaczamy dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych naszą modlitwą. Dziękujmy rodzicom dzieci komunijnych za piękne przygotowanie i przystrojenie świątyni. Dziękujmy za dar ołtarz. Dzisiaj nabożeństwo majowe dla dzieci o godz. 1600 z rozdaniem pamiątkowych obrazków i ze zdjęciami. Dzieci przez cały tydzień będą przeżywać swój biały tydzień uczestnicząc w nabożeństwach i Mszach Świętych do piątku włącznie.
 2. We wtorek pielgrzymka na Jasną Górę. Jest to dziękczynna pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Wyjazd z rynku naszego miasta o godz. 430. W tym dniu nie będzie nabożeństw w naszej Parafii.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie do piątku włącznie o godz. 1730. Od piątku Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Od soboty 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych wieczornych.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy
  • w środę – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939) polskiej zakonnicy
  • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w sobotę – wsp. św. Justyna (zm. ok. 165 r.) rzymskiego filozofa i męczennika
 5. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 6. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
 7. Za tydzień Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego i I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.
 8. W Niedziele Wniebowstąpienia odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 1030 uroczyste wprowadzenie figury św. Michała Archanioła, patrona naszego miasta, do naszej świątyni, który znajdzie swoje stałe miejsce w kaplicy NMP Częstochowskiej.
 9. Odwiedziny chorych za 2 tygodnie (7 i 8 czerwca) w piątek i sobotę.
 10. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w poniedziałek o godz. 1845.
 11. Zapowiedzi
  • Anna Piórek, zam. Zawidów i Paweł Kozieł, zam. Zawidów. Zap. 2
  • Arleta Kusiakiewicz, zam. Zawidów i Dominik Brzuchalski, zam. Bogatynia. Zap.3
  • Wioleta Szanciło, zam. Zawidów i Krystian Bagiński, zam. Zawidów. Zap. 3
 12. Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca (niedziela) od godz. 1300 do 1700 na terenie Parku Miejskiego. W programie m.in.: warsztaty z glinolepienia, mecz Piłki Nożnej „Dorośli kontra Dzieci”, liczne gry i zabawy z harcerzami oraz animatorami, zamki dmuchane, FOOD TRUCK. W razie niepogody organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania imprezy.
 13. Łukasz Pawłowski - Przewodnik grupy 5 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę zaprasza chętnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16 czerwca o godz. 1930 w parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu.
 14. Z racji dzisiejszego Dnia Mamy – wszystkim Mamom serdecznie dziękujmy za trud i życzymy pokoju serca od Pana Jezusa i opieki Matki Maryi; zmarłe Mamy polecamy modlitwie o radość nieba.
 15. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 27 Maj 2019
8:00 † Jan Kosarczyn
18:00 † Stanisław Sowala – 26 Greg.

Wtorek 28 Maj 2019
8:00 Nie ma Mszy Świętej
18:00 Nie ma Mszy Świętej

Środa 29 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala – 28 Greg.
18:00 † Bernard † Henryk Bartyzel

Czwartek 30 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala – 29 Greg.
18:00 † Jerzy Książek – 10 r.śm.

Piątek 31 Maj 2019
8:00    
18:00
1) † Kazimierz Hunth – 4 r.śm.
2) † Stanisław Sowala – 30 Greg.

Sobota 1 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 1 Greg.
18:00 † Władysław Sperczyński – 10 r.śm.

VII Niedziela Wielkanocna 2 Czerwiec 2019
8:00 † Beata Borowska – 2 r.śm.
10:30 † Danuta Naplocha – 2 r.śm. – intencja od rodziny Hejnów
12:00
1) † Antonina Bohdanowicz † Czesław Bohdanowicz †† z rodziny
2) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla  ks. Ryszarda Uryga i ks. Marcina Uryga
18:00 † Maria Ptasznik – 2 Greg.