Ogłoszenia parafialne – 2 Czerwiec 2019

 1. Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to także Święto Dziękczynienia. Dziękujmy za wielkich pasterzy: św. Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 2. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1030 uroczyste wprowadzenie figury św. Michała Archanioła, patrona naszego miasta, do naszej świątyni. Składamy podziękowania ofiarodawcom figury Państwu Skrzypczak, Majewskim i Skrodzkim. Figura jest wierną kopią posągu św. Michała Archanioła z Góry św. Michała w Italii.
 4. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 1800. Uroczyste obchody Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem i Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. 2000. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie zapraszamy młodzież.
 5. Za tydzień w niedzielę o godz. 1800 odbędzie się wieczór uwielbienia. Przyjedzie Diakonia muzyczna „Oto Jestem” z Lubania. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszach Świętych wieczornych.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy, którą prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi w piątek o godz. 1700.
 8. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
 9. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary przeznaczamy na prace remontowe. Dziękujmy Panom za pomoc w przeniesieniu i transporcie drewna przeznaczonego na nowe meble do Zakrystii.
 10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w poniedziałek – wsp. św. Karola Lwangi (1860-1886), afrykańskiego wodza plemienia Nagweya i jego Towarzyszy, męczenników z Ugandy
  • w środę – wsp. św. Bonifacego (ok. 673-754), pierwszego biskupa misyjnego ludów germańskich, męczennika czczonego jako patrona Niemiec
  • w sobotę – wsp św. Jadwigi (1373-1399), królowej Polski, fundatorki kościołów, opiekunki studentów, założycielki fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej
 11. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 1845.
 12. Zapowiedzi:
  • Karol Kolański, zam. Zalipie i Monika Mikiszewska, zam. Stary Zawidów. Zap. 1
  • Anna Piórek, zam. Zawidów i Paweł Kozieł, zam. Zawidów. Zap. 3
 13. Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Dziecka, dzisiaj od godz. 1300 do 1700 na terenie Parku Miejskiego. W programie m.in.: warsztaty z glinolepienia, mecz Piłki Nożnej „Dorośli kontra Dzieci”, liczne gry i zabawy z harcerzami oraz animatorami, zamki dmuchane, FOOD TRUCK.
 14. Łukasz Pawłowski - Przewodnik grupy 5 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę zaprasza chętnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16 czerwca o godz. 1930 w parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu.
 15. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 3 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 3 Greg.
18:00 † Beata Borowska – 2 r.śm.

Wtorek 4 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 4 Greg.
18:00 † Konrad Franczuk – 13 r.śm.

Środa 5 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 5 Greg.
18:00 † Janina Pająk – 1 r.śm. – z okazji imienin

Czwartek 6 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 6 Greg.
18:00
1) Dziękczynno – błagalna za ocalenie syna z wypadku i o dalszą opiekę dla niego i rodziny
2) † Gabriela † Michał Radzik

Piątek 7 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 7 Greg.
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Łukasza z okazji 16 rocznicy urodzin i dla Łucji z okazji 9 rocznicy urodzin
    
Sobota 8 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 8 Greg.
15:00 Msza Święta ślubna
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mieczysława Urban z okazji 70 rocznicy urodzin i 49 rocznicy ślubu Mieczysława i Bogusławy
20:00 W intencji Parafian

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 9 Czerwiec 2019
8:00 † Maria Ptasznik – 9 Greg.
10:30 † Grzegorz Mackiewicz † Anna † Edward Karcz z Kornatki
12:00 † Helena † Bolesław † Jan Świło † Stanisław † Katarzyna Jodź
18:00 † Łukasz Pałaczyński – 10 r.śm. † Michał Stróżyński 11 r.śm. † Helena † Ignacy † Marianna  Stróżyńscy †† z rodziny Zimny