Ogłoszenia parafialne – 8 Grudzień 2019

1. Dzisiaj druga Niedziela Adwentu i uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. na Mszy Świętej o godz. 10:30. Jest to także druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane przez radę parafialną na tace i w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Dzisiejsza niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszki na ten cel.
  3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 1700 i w soboty o godz. 1800. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami.
  4. W tym tygodniu patronują nam: w piątek – św. Łucja; w sobotę – św. Jan od Krzyża
  5. Panie z Caritasu po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijne. Jest to Dzieło Caritas Pomocy Dzieciom (małe świece - 6 zł i 12 zł, duże świece – 15 i 18 zł).
  6. Wczoraj do naszej Parafii przybył Święty Mikołaj. Zostało przygotowanych 270 paczek. Dziękujmy za złożone ofiary (3.234,50 zł i 1 Euro w tym 300 zł od Rady Miasta). Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Caritasu, które te ofiary zbierały i przygotowały paczki dla dzieci.
  7. Opłatki, które zostały poświęcone w minioną niedzielę roznosi do Państwa domów Pani Bogusława Urban. Dziękujemy Państwu za składane przy tej okazji ofiary. Dziękujmy Pani Bogusławie za poświęcony czas.
  8. Zapraszamy w czwartek do Domu Katechetycznego o godz. 1800 na prezentację pięknego filmu pt. „Muzyka ciszy” o życiu Andrei Bocellego, opartego na wspomnieniach artysty.
  9. Spotkanie formacyjne dla ministrantów w piątek o godz. 1745. W sobotę 14 grudnia wyjazd dla Służby Liturgicznej oraz dla młodzieży i chętnych do Wrocławia na basen i Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapisy u ks. Daniela do czwartku. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali sianko wigilijne.
  10. Spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie w tym tygodniu we wtorek w Sulikowie, w środę w Leśnej i sobotę w Platerówce.
  11. Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy „W świątecznym nastroju…”, w którym wystąpią przedszkolaki, młodzież szkolna i seniorzy. Ponadto kiermasz ozdób świątecznych, ciasto oraz potrawy wigilijne. Niedziela 15 grudnia o godz. 1600.
  12. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami

Poniedziałek 9 Grudzień 2019
8:00 † Janina Pliś – intencja od uczestników pogrzebu
17:00 Rez.

Wtorek 10 Grudzień 2019
17:00 † Michał – 3 r.śm. † Henryka Aleksandrowicz – 22 r.śm.

Środa 11 Grudzień 2019
8:00 † Stefania Bartyzel – intencja od uczestników pogrzebu
17:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mateusza z okazji urodzin

Czwartek 12 Grudzień 2019