Ogłoszenia parafialne – 26 Lipiec 2020

1. Przeżywamy XVII Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”.
    • Z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszach Świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników.
      Fundacja MIVA POLSKA, dokonuje zakupu środków transportu dla misjonarzy, przy poświęceniu można wspomóc działalność fundacji, poprzez złożenie ofiary lub nabycie pamiątek. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów będzie miało miejsce przy bocznych drzwiach kościoła jak w ubiegłych latach.
    • Dzisiaj w Miedzianej na dodatkowej Mszy św. o godz. 1300 grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Prosimy by uczestniczyły w uroczystościach tylko rodziny dzieci przystępujących do Sakramentu w skromnej liczbie. Poranna Msza św. bez zmian.
    • Dzisiaj także w naszym dekanacie o godz. 1300 w Studniskach w kościele filialnym parafii Sulików, Msza Święta odpustowa z racji wspomnienia św. Anny.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • W środę 29 VII – św. Martę, siostrę Łazarza i Marii.
      • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • W piątek 31 VII – św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, założyciela zakonu jezuitów, wybitnego teologa, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
    • W sobotę 1 VIII – św. Alfonsa Marię Liguoriego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, gorliwego spowiednika, misjonarza i kaznodzieję, jednego z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciela zgromadzenia ojców redemptorystów.
      • W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas pierwszosobotniego różańca powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna w sierpniu - modlitwa za „Świat morza: Za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz ich rodziny”.
  4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
  5. W środę 29 lipca z Legnicy wyruszy 27 Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę gdzie dotrze 7 sierpnia. Wędruje ona w tym roku pod hasłem biskupiego i papieskiego zawołania Karola Wojtyły – Jana Pawła II: „Totus Tuus – całym sercem z Maryją”. Świętując stulecie urodzin Wielkiego Polaka. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa, do modlitwy w intencji pielgrzymów na każdej wieczornej Mszy św.
  6. Bóg zapłać Panu Mieczysławowi Urban za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym.
  7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej (może to być maseczka, chusta albo szal). Wyjątek stanowi posługa kapłanów i organisty.
  8. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do godz. 1700.
  9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.
  10. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

Poniedziałek 27 lipiec 2020
8:00 † Zuzanna Warmachowska – od uczestników pogrzebu
18:00 † Mieczysław † Zuzanna Wójcik

Wtorek 28 lipiec 2020
18:00 † Feliksa(k) Krzewicka 15 rocz. śm. – od syna z synowa i wnukami

Środa 29 Lipiec 2020
18:00 †† zmarli z rodziny Ratajczyk, Bis i Panasiuk

Czwartek 30 Lipiec 2020
18:00 † Edward Kopociński – intencja od rodziny

Piątek 31 Lipiec 2020
8:00 † Robert Sak – od uczestników pogrzebu
18:00 † Maria † Józef † Józef – Pawłowscy † Stanisława(k) † Stanisław † Bronisław †Maria - Konachowicz

Sobota 1 sierpień 2020
8:00 † Tomasz Sabliński 42 rocz. śm. †† zmarli Rodzice i Rodzeństwo
18:00 † Stanisława(k) † Stefan Kaczałko

Niedziela 2 sierpień 2020
8:00 † Henryka Drągowska 3 rocz. śm. † Józef † Andrzej - Drągowscy
915 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Walentyna Gałucka 8 rocz. śm.
12:00 † Sabina Mrowińska – od pracowników Zawitexu
18:00 O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Wandy Szanciło z okazji urodzin.