Ogłoszenia parafialne – 10 październik 2021

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  2. Obchodzimy dzisiaj 21 Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dziękujemy młodzieży za pomoc w zbieraniu ofiar i przekazaniu zebranej kwoty na konto Fundacji. Zachęcamy jak co roku do zakupienia kremówekw cenie minimalnej 4 zł. Dochód w całości przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
    Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na przyszłą - trzecią niedzielę miesiąca.
  3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  4. Dzisiaj w niedzielę, wyjątkowo modlitwa różańcowa rozpocznie się już o godz. 1715.
  5. W środę różaniec o 1730 rozpocznie w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. W Fatimie Maryja wzywała wszystkich do odmawiania różańca. Będziemy modlić się na różańcu krocząc z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie Msza Święta z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
  6. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  7. Spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800.
  8. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 1800 w sali domu katechetycznego.
  9. W tym tygodniu patronują nam:
    • w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
    • w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
    • w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka Pierwszego Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  10. Bartosz zaprasza na parafialny wyjazd na zwiedzanie Pragi. Wyjazd dnia 30 października o godz. 800. Bliższe informacje na plakacie. Do 24 października należy wnieść opłatę za wyjazd i podać dane do ubezpieczenia. Zapisy u Ks. Bartosza lub w zakrystii.
  11. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej i dezynfekcji rąk.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 11 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 22
18:00 † Maria Kajlewicz 22 rocz. śm. † Konstanty † Józef †† z rodziny Kajlewicz

Wtorek 12 Października 2021