Ogłoszenia parafialne – 28 listopad 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi – „Posłani w pokoju Chrystusa” - prowadzić ma nas do szukania odpowiedzi na pytania, jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się tym z innymi. To część wieloletniego programu: „Eucharystia daje życie”.
  2. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. Opłatki będą dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami. Zostały przygotowane dla wszystkich obrazki i plansza adwentowa.
  4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim życiem. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać w tym roku od 12 do 14 grudnia. Dzień spowiedzi adwentowej to 14 grudnia w ostatni dzień rekolekcji. Zachęcamy także do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed każdą Mszą św.
  5. W tygodniu wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Barbarę.
  6. W tym tygodniu także przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Różaniec do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa o godz. 1630.
  7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 spowiedź o godz. 1630.
  8. W sobotę jako pierwszą sobotę miesiąca, modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
  9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszy św. porannej.
  10. W przyszłą niedzielę 5 grudnia przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 Msza Święta w intencji Górników z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary.
  11. Po Mszy świętej o godz. 1030 w przyszłą niedzielę, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc grudzień to modlitwa: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.
  12. Od stycznia 2021 do października 2021 nasza parafia  uczestniczyła w dystrybucji artykułów spożywczych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2020. Dystrybucją zajmował się Parafialny Zespół Caritas. Pomoc otrzymało 130 osób. Wydano 21 rodzajów artykułów spożywczych. W sumie wydano 5 432,10 kg żywności o łącznej wartości 29 912,58 zł. Bardzo dziękujemy za pomoc w transporcie Panu Andrzejowi Mazurowskiemu i Panu Mieczysławowi Okoniowi. Dziękujemy Panu Markowi Hutniczakowi i wolontariuszom którzy pomagali w rozładowaniu transportów. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Ośrodków Pomocy Społecznej (MOPS Zawidów i GOPS Sulików) za dotychczasową współpracę.
  13. Nasza parafia po raz kolejny przystępuje do udziału w nowej edycji Programu Pomocy Żywnościowej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do MOPS-u w Zawidowie i GOPS-u w Sulikowie od godz. 8.00 do godz. 11.00, z aktualnymi dokumentami o dochodach. Kryterium dochodowe na rok 2022r. wynosi 1542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz  1161,60 zł dla osoby w rodzinie.
  14. Przypominamy i zachęcamy do obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek.
  15. Od poniedziałku w okresie zimowym Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 1700. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.
  16. Bóg zapłać za wsparcie w ubiegłą niedzielę ogólnopolskiej zbiórki funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, zebraliśmy 836,20 zł ofiar. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję wesprzeć jak zawsze w II Niedzielę Adwentu – potrzebujący pomocy Kościół na Wschodzie.
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (są małe świece po 7 zł i duże po - 16 zł ).

Poniedziałek 29 Listopada 2021
8:00 † Krystyna † Tadeusz - Kaczmarek 1 rocz. śm.
17:00 †† Zmarli z rodzin: † Ostapiuk † Kaliszewskich † Andrzejczuk † Jędruszuk † Barbara Ostapiuk

Wtorek 30 Listopada 2021
17:00 † Brat † Zmarli z rodziny Antoniak † Leon Ziemniak, † Bolesław † Maria † Wiktor † Dmitrij, †† Zmarli z rodziny Markiewicz † Hołoniewka

Środa 1 Grudnia 2021
17:00 † Daria Borowska 11 rocz. śm.

Czwartek 2 Grudnia 2021
8:00 † Regina Jaskólska – od uczestników pogrzebu
17:00 Za dusze czyścowe.

Piątek 3 Grudnia 2021
8:00 † Barbara Artman-Pawlus † Bolesław Pawlus
17:00 † Józef Sobierajski – od uczestników pogrzebu

Sobota 4 Grudnia 2021
8:00 † Aleksander Wendkowski †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
17:00 Dziękczynno-błagalna o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Nikoli w 20 rocznicę urodzin oraz dla całej jej rodziny

Niedziela 5 Grudnia  2021
8:00 † Agnieszka Szczurek 12 rocz. śm.
10:30 W intencji Górników
103:0 † Seweryn Kieresiński 2 rocz. śm.
12:00 † Józef Buszta † Krystyna Buszta †† Zmarli Rodzice
18:00 † Stefan Rynkiewicz 16 rocz. śm.